• Неодамнешно
Про Уметност Перат Темпера Боја 8оз Црвено
zoom_in

Про Уметност Перат Темпера Боја 8оз Црвено

DEN 275.04

Количина на стоки
check Достапно на барање

Про Уметност Темпера Бојата Што Се Пере Е општа намена, боја на база на вода со одлични својства на мешање. Интензивните бои се сушат до кадифена мат завршница. Лесно чистење на сапун и вода од кожата и повеќето облеки. Популарен избор меѓу наставниците и учениците, може да се примени на хартија, картон, знаци, хартија маше, постери, прозорци и многу повеќе. Во согласност СО АСТМ Д-4236 сертифициран нетоксичен. 8оз Црвено-Може да се користи со било кој стил на коса, наежвам, пена четка или ролери. Про Уметност Перат Темпера Боја 8оз Црвено.

Избор на купувачи..