• Неодамнешно
ОД до лична карта Алуминиумска легура Центар Центар за центрични прстени со тркала со растојание
zoom_in

ОД до лична карта Алуминиумска легура Центар Центар за центрични прстени со тркала со растојание

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Надворешниот дијаметар на прстенот на шипсот треба да одговара на центарот на тркалото што се носат во задниот дел на тркалото. Внатрешниот дијаметар е големината на центарот за тркала на возилото што имате намера да ги вклопите тркалата исто така. Овој уред е инсталиран помеѓу центарот на возилото и тркалото. Прстенот на центарот се пополнува во јазот помеѓу центарот за возила и центарот на тркалото. Обезбедува прецизно вклопување помеѓу тркалото и центарот. Наменето да ги елиминира несаканите вибрации на воланот. Прецизност е изработена за да престане со вибрациите и да обезбеди прицврстување секој пат. Како да го изберете рингот на центарот? Вметнувачките прстени се со големина со употреба на два различни броја што се мерат во милиметри. Помалото од 2 мерења како што се 66.1 е внатрешниот дијаметар. Ова треба да одговара на центарот на вашето возило. Поголемите од 2 мерења како што се 72,6 е надворешниот дијаметар. Ова треба да одговара на центарот на вашето тркало. Недефиниран внатрешен дијаметар : (Големина на центар за возило) 66.1mm / 2.6 ". Надворешен дијаметар : (големина на тркалото) 72,6мм / 2.86". Длабочина : 10мм / 0,39 ". Материјал : Алуминиум легура. Боја : сребрен тон. Пакет Вклучен : 4 x центрични прстени.

Избор на купувачи..