• Неодамнешно
Саем На Савоар: Најдоброто Од Семејната Сточна Храна-Винил
zoom_in

Саем На Савоар: Најдоброто Од Семејната Сточна Храна-Винил

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

"Најдоброто од" колекција на нивните ексцентрични пост-панк песни помеѓу 1979 и 1982 година. Најпознати по инди-графичките хитови Како Што Се "Деби Хари", "Играње Голф" и "Савоар Фер", со песните На Алиг Фодер и Вокалот На Доминик, тие сега звучат како претходник на Стереолаб. Тоа е изменета винил верзија на нивната 1998 "најдоброто ОД" на етикетата На Сад Темно Сакан Облак. Прв пат на винил, ограничена бледо сина боја. Савоар Фер : Најдоброто Од Семејната Сточна Храна (Режисерски Крој) - Винил Издавачка Куќа : Музика на Винил. Музички Жанр : Поп.

Избор на купувачи..