• Неодамнешно
Надворешен плетен трпезарија сет со мала тежина за трпезариска маса и клупа и перничиња, беж, мултибрален, природен даб
zoom_in

Надворешен плетен трпезарија сет со мала тежина за трпезариска маса и клупа и перничиња, беж, мултибрален, природен даб

DEN 11199.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Прекрасната мешавина на бетон со мала тежина и плетенка оживува со овој сет за јадење. Комплетирајте со четири плетени столчиња за јадење и една совпаѓање на бетонска клупа со мала тежина, можете да уживате да јадете во вашиот двор кога сакате. Овој сет, исто така, доаѓа со дополнителна придобивка од перничиња за вашите места, што ви дава совршен контраст во боја, како и удобноста што секој ја сака кога седат надвор за подолг временски период. Материјалот за бетон со мала тежина е отпорен на временски услови. Вклучени со овој сет се капаци отпорни на временски услови кои се дизајнирани да ја заштитат вашата маса и клупата додека не се во употреба. Вклучува : една (1) табела, една (1) клупа и четири (4) столчиња. Материјал за табели и клупа : бетон со мала тежина. Материјал за маса и клупа на ногата : железо. Материјал за стол : Полиетилен плетен. Материјал за рамка за столици : железо. Материјал за перница на стол : ткаенина отпорна на вода. Состав : 100% полиестер. Заврши за табели и клупа : Природен даб. Завршување на табелата и клупата на ногата : Црна. Плетен финиш : повеќекратна. Боја на перница : Беж. Потребно е собрание. Рачно изработени детали. Вклучува корици за табела и клупа. Димензии на табелата и клупата : 35,00 инчи длабоко x 70,00 инчи широк x 29,75 инчи високи. Димензии на клупата : 15,75 инчи длабоко x 66,00 инчи широк x 17,75 инчи високи. Димензии на столот : 24,00 инчи длабоко x 23,25 инчи широк x 32,50 инчи високи.

Избор на купувачи..