• Неодамнешно
Тулум Ајнсли Традиционална Област Килим, 6'7 6'7 Плоштад, Црна Слонова Коска
zoom_in

Тулум Ајнсли Традиционална Област Килим, 6'7 6'7 Плоштад, Црна Слонова Коска

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Моќта Се Појави Во Турција.Колекција на Тепих тулумтрадиционалните Шик-меки нијанси даваат освежувачки квалитети на паметниот приказ на рустикални обрасци во Колекцијата Тулум од Сафавиех. Боја : Слонова Коска/Црна. Заштедете Пари.

Избор на купувачи..