• Неодамнешно
Темпера Боја, Перат, 60мл Шишиња, Избрани Бои
zoom_in

Темпера Боја, Перат, 60мл Шишиња, Избрани Бои

DEN 127.20

Количина на стоки
check Достапно на барање

Сите бои со кремаста конзистентност и мат финиш се живописни, богати и против избледување, претставувајќи прекрасни ефекти на рендерирање. Совршено е за употреба во училницата, групни сликарски активности, проекти, забави и многу повеќе. Осумнаесет (18) уникатни бои. Нетоксичен е во согласност СО АСТМ Д-4236. Без Латекс, млечни производи, казеин, јајце, глутен, кикирики, орев од дрво и Боја од соја е 100% погодна за деца. Кингарт студио темпера боја сет е погоден за сите возрасти. Живописни и лесни за чистење бои. Лесно е да ги исцедите боите и да ја истурите вашата креативност користејќи штафелаи, сунѓери, ролки или четки. Постер бои за уметнички и занаетчиски проекти. Уживајте во сликањето и цртањето лесно без да се грижите за дамките. Забавно и перење за сите возрасти. Користете го овој разноврсен сет на бои за знаци на спортски настани, занаети САМИ, сценски реквизити, сунѓерски слики, слики со прсти, сликање со удар и многу повеќе. Пред да отворите бои, едноставно протресете ја бојата темелно, а потоа отстранете го капачето, излупете го печатот и оставете ја креативноста да започне. Користете го овој разноврсен комплет за бои за училишни проекти, знаци за спортски настани, занаети САМИ, сценски реквизити, сунѓерски слики, слики со прсти, сликање со удар и многу повеќе.Уживајте во бескрајни уметнички и занаетчиски проекти Со Kingart® Студио Темпера Боја. Машина за перење, лесно се мие на кожата, ткаенините, текстилот и површините - не е потребен отстранувач на дамки. Користете со штафелаи, стампери, сунѓери, ролки, четки и многу повеќе за да негувате уметнички таленти и да се забавувате! Идеални за секојдневни проекти за боја, шишињата од 60 мл се богати, светли, кремасти и перат. Со толку многу бои што се појавуваат за да изберат, децата ќе сакаат да ги користат сите! Бидејќи користиме само најквалитетни пигменти, нашата темпера боја што едноставно се пере секогаш енергично се применува и го одржува својот интензитет дури и кога е сува.

Избор на купувачи..