• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност Голема американска кокошка и млада платно уметност од Johnон Jamesејмс Аудубон, Црна рамка
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност Голема американска кокошка и млада платно уметност од Johnон Jamesејмс Аудубон, Црна рамка

DEN 271.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Трговска марка ликовна уметност "Одлична американска кокошка и млада " Канвас уметност од Johnон Jamesејмс Аудубон, Црна рамка : Уметник : Johnон Jamesејмс Аубјунсубјект : Орнитологија Стил : Илустрација Производ Тип : Метери Рамска уметност Ова е во кое се смееше Раммено уметничко дело има мајка кокошка и нејзината млада. Giclee печати под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во темна дрвена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Избор на купувачи..