• Неодамнешно
Правилно бр. Дванаесет и ирско јаболко виски, шише МЛ
zoom_in

Правилно бр. Дванаесет и ирско јаболко виски, шише МЛ

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Правилно бр. Дванаесет ирско јаболко е мешавина од соодветни бр. Дванаесет ирско виски со слатка, курва ирска јаболко удар што е мазна до јадрото. Тој е пријателски расположен, директен и најдобро се ужива директно заради неговата јасна, свежа ирска јаболко завршница. (35% ABV - 70 доказ) • Виски му оддава почит на основачот, Конор Мек Грегор и неговото соседство Крумлин, Даблин 12. Тоа го отелотворува нивниот дух на братството, лојалноста и напорната работа. 750мл стакло шише. 1,5 мл големина на сервирање и 16,9 порции по контејнер. Едно стаклено шише од 750мл од соодветно бр. Дванаесет ирско јаболко. Боја : Златен килибар. Арома : Слатка јаболка лесно се допре со карамел, даб и кафеав путер. Вкус : варени јаболка и мед сладост салда дабови буриња и свежи белешки од зелена кора. Заврши : Јаболката за баба Смит избледи од светли и кисели, што се вклопуваат во темни тонови на цидери со кафеав шеќер и мазна завршница на виски.

Избор на купувачи..