• Неодамнешно
Енергизатор безжичен 10ин. LED Светлосни Шипки Со Далечински, 2-Пакет, 44576
zoom_in

Енергизатор безжичен 10ин. LED Светлосни Шипки Со Далечински, 2-Пакет, 44576

DEN 319.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Осветлете го вашиот дом со Светлосни Шипки За Безжичен Далечински Управувач. Со димензии 10" во должина по светлосна лента, може да се вклучува и исклучува и рачно или со вклучениот далечински управувач, кој исто така работи со повеќе светлосни шипки во рамките на 50 стапки. опсег! Без разлика каде се наоѓате во вашиот дом, ќе можете да доживеете висококвалитетно светло што обезбедува погодност, како и стил. Давајќи му на сопственикот на куќата избор од две опции за монтирање, лентата за светло е лесна за инсталирање—се што ви треба е обезбедено внатре во кутијата. Само користете ја вклучената двострана лента за да ги поставите каде и да ви требаат или користете ги вклучените завртки за да го монтирате задниот капак за потрајна инсталација. Овие светла ќе бидат добредојден додаток на плакари, оставата, чајната кујна, работните клупи и под кабинетите, меѓу другите места во вашиот дом. За едноставни, ефективни решенија за осветлување, осветлете го вашиот дом во годините што доаѓаат со Светлосни Шипки За Енергетика. Вредност-2-пакет, по 70 лумени обезбедуваат сигурен извор на светлина од мека бела ЛЕР. Далечински Управувач-Два режима, безжичен далечински управувач со опсег на сигнали од 50 стапки или прекинувач за лизгање за рачно работење ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Ракувајте со светлата оддалечени до 50 стапки, осигурувајќи дека никогаш не треба да влегувате во темна просторија. LED Светлосни Енергетски LED светлосни шипки ги осветлуваат слабите области на вашиот дом. Идеален за оставата, чајната кујна, плакарот, просторијата за перење, гаражата, работната маса, бараката и многу повеќе. Лесна Инсталација – безжична И лесна за инсталирање, вклучена е двострана лента или опција за монтирање на клучалката, хардвер и шаблон за монтирање. Управувана батерија-далечинскиот управувач rf бара две CR2032 батерии (вклучени), секое светло бара 6a батерии (не се вклучени).

Избор на купувачи..