• Неодамнешно
Течни Нокти Бетон И Малтер Поправка 10. фл. оз
zoom_in

Течни Нокти Бетон И Малтер Поправка 10. фл. оз

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Бидете во можност веднаш да се справи со пукнатини и паузи во многу површини Со Течни Нокти Бетон И Малтер Поправка на рака. Овој производ е специјално направен за да помогне во запечатување и поправка на споеви и пукнатини во бетон и други видови материјали. Тој е отпорен на временски услови и е погоден и за внатрешни и за надворешни апликации. Течни Нокти Поправка на бетон и Малтер е акрилно соединение со силикон, што го прави доволно флексибилен за да се пресели во мали пукнатини и многу тесни области за да се постигне целосна покриеност. Тоа е врвно обложување и бојадисување, исто така. Ова соединение за поправка на ѕидови со оштетување на водата останува недопрено и сигурно преку различни видови временски услови. Користете го за запечатување и фиксирање на пукнатини во подови, ѕидови, прагови, дворови и многу повеќе. Полнењето за бетонска пукнатина за бојадисување е исто така безбедно за употреба на блокови од штуко, тула, камен, малтер и гареж. ТЕЧНИ НОКТИ Бетон И Малтер Поправка 10.3 fl. Оз Продолжена надворешна издржливост. Вклучува силикон за дополнителна отпорност на вода. Флексибилен и бојадисан бетонски пополнувач на пукнатини. Спречува оштетување на мразот и водата. Користете внатре или надвор. Топ-обложување. Вода оштетување ѕид поправка соединение обврзници во сите временски услови. Покриеност : 10.3 fl оз кертриџ опфаќа 30 линеална ft. Се препорачува за : поправка на патеката, поправка и запечатување пукнатини во подрумски подови, тротоари, пристаништа, гаражни подови, скали, ѕидови, прагови и дворови. Погоден и за запечатување споеви во бетон, блокови од гареж, тула, штуко, камен и малтер.

Избор на купувачи..