• Неодамнешно
Погон SAE и сет на приклучоци за влијанија, хром ванадиум
zoom_in

Погон SAE и сет на приклучоци за влијанија, хром ванадиум

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Влијание на Chrome Vanadium Steel (CRV) обезбедува зголемена издржливост за апликации со висок вртежен момент. Дизајнот на длабокиот штекер овозможува подобар дострел и пристап за напорно достигнување на сврзувачки елементи. За употреба во двигатели на удари, клучеви на влијанија и ретче. Приклучоците за длабоки влијанија на погонот Hart 1/2-инчи се одличен додаток на комплетот за алатки на кој било механичар на DIY. Овие приклучоци се длабоки приклучоци, што значи дека обезбедуваат подобар дострел и засилен пристап за работа во тие тесни, тешко достапни области што се наоѓаат во заливот на моторот на вашето возило. Овие приклучоци се дизајнирани и оценети за да издржат работа со алатки со големо влијание, како што се клучеви на удари. Овој сет има приклучоци со дизајн од 6 точки за подобар зафат на сврзувачки елементи, додека спречува заокружување во апликации со висок вртежен момент. Овие приклучоци се фалсификувани од хромиум челик со висок степен, хром ванадиум, за да се задржат на строгостите на употреба на тешки работи. Овој метрички сет ги вклучува следниве приклучоци за погони од 1/2-инчи : 13мм, 14мм, 15мм, 16мм, 17мм, 18мм, 19мм, 20мм, 21мм, 22мм и 24мм. Овој сет на SAE ги вклучува следниве приклучоци за погони од 1/2-инчен : 7/16-инчен, 1/2-инчен, 9/16-инчен, 5/8-инчен, 11/16-инчен, 3/4-инчен, 13/16-инчен, 7/8-инчен, 15/16-инчен, 1-инчен и 1-1/16-инчен. Овој сет е исто така покриен со ограничената гаранција за живот на Харт.

Избор на купувачи..