• Неодамнешно
Даинезе Миг Менс Кожни Ракавици За Мотоцикли Црна Бела Лава ЛГ
zoom_in

Даинезе Миг Менс Кожни Ракавици За Мотоцикли Црна Бела Лава ЛГ

DEN 299.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Разноврсна и удобна, миг 3 унисекс кратките Даински ракавици се изработени од кожа во најекспонираните делови, меко Велур Амика на дланката и вентилирана мрежа за максимална удобност дури и во топлите денови. Protономски заштитници на зглобовите НА ТПУ. 13594-сертифициран. Карактеристики. Даински Паметен Допир. Меки инсерти . Ergономија. Прилагодлив ремен за манжетни. Еластични инсерти. Вметнува во еластична ткаенина. Пред-закривени прсти. Супер удобен зглоб . Главни Материјали. Амика велур дланка. Кожа од говедска кожа . Перформанси Шок. Ракавици сертифицирани За Ce-Cat. Ii-EN 13594/2015 Стандардна мачка. ВТОР лев. 1. Вметнува во полиуретан на зглобовите на прстите. Засилена дланка . Температура. Перфориран грб. Даинезе Миг 3 Машки Кожени Ракавици За Мотоцикли Црна/Бела/ЛАВА LG.

Избор на купувачи..