• Неодамнешно
Криптоника регрутира целосен скејтборд
zoom_in

Криптоника регрутира целосен скејтборд

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Скејтбарите за регрути во Криптониќ се одлични табли на влез на ниво за почетници. Сите компоненти го одразуваат изгледот и чувството на професионален скејтборд и прават одлично возење во паркот или на улица. Со неколку различни дизајни за избор, има совршена табла за секого. Основана во 1965 година, Криптоника е една од најавтентичните брендови во скејтбординг и сè уште останува иновативна сила во индустријата денес. Криптониката ја смени играта со скејтбординг во 1976 година со развивање на првото тркало со скејтан за уретан, а иновацијата не запре. Kryptonics сега доминира на пазарот со постава на целосни скејтборди - вклучувајќи крстосувачи, долги табли, стандардни модели на скејтпарк со 31 инчи и ретро поли пластика "табли со торпедо ". Секоја детална конструкција на палуба, камион, лежиште и тркало се смета дека ги достигнува сите возрасни групи и стилови на возење. Kryptonics комплетира се целосно склопени со хардвер за зафаќање и скејт, со опција да ги прилагоди камионите врз основа на претпочитање и способност на уметничко лизгање и да го отстрани заштитниот капак на тркалото. Секогаш запомнете да носите заштитна опрема за скејтборд (скејт за скејт, влошки на коленото, влошки на лактот и/или чувари на зглобовите) за да обезбедите безбедност што го поддржува нивото на вештина на возачот. Криптоника регрутира целосен скејтборд (31 "x 7,5") : 31 "x 7,5", 9ply Maple, конкавна W/ Double Kicktail Standard 80ab црна лента за зафаќање 5 лесни сите црни композитни тркала 50мм x 27mm, инјектирани уретан w/ влечење на влечење w/ влечење на влечење ABEC 1 на возраст од 8+, 110 фунти максимална граница на тежина.

Избор на купувачи..