• Неодамнешно
Комплетна скејтборд во kryptonics Star
zoom_in

Комплетна скејтборд во kryptonics Star

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Комплетна скејтборд во серијата Kryptonics Star (31 "x 8 ") е одлична табла за секој скејтер со своите 5 "тешки крипто " astвер "Камиони. и двоен удар. Kryptonics ™ ја смени играта во 1976 година со развивање на првото тркало за скејтборд со уретан, а иновацијата не запре оттогаш. Kryptonics ™ сега доминира на пазарот со постава на целосни скејтборди - вклучувајќи крстосувачи, Longboards, Standard 31 во модели на Skatepark и ретро поли Пластични табли „Торпедо“. Секоја детална конструкција на палуба, камион, лежиште и тркало се смета дека ги достигнува сите возрасни групи и стилови на возење. Kryptonics ™ комплетира да се соберат целосно со хардвер со лента и скејт, проверете дали ги прилагодувате камионите врз основа на претпочитање и способност на уметничко лизгање и отстранете го заштитниот капак на тркалото што може да се инсталира. Секогаш запомнете да носите заштитна опрема за скејтборд (скејт за скејт, влошки на коленото, влошки на лактот и/или чувари на зглобовите) што го поддржува нивото на вештина на возачот. • 31 "x 8" 9ply Pro Concave Maple Deck со двојна Kicktail • Стандардна лента за зафат на 80 AB • 5 "тешки алуминиумски алуминиум Крипто" astвер "камиони со сите камени финиши • 54мм x 33mm, PU инјектирани полиуретански тркала со влечни жлебови • Јаглероден челик ABEC 3 лежишта.

Избор на купувачи..