• Неодамнешно
Peermont Peermont Carat Opal Heart ѓердан во 18K розово злато
zoom_in

Peermont Peermont Carat Opal Heart ѓердан во 18K розово злато

DEN 784.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Додадете непосредна искра во вашиот ансамбл со овој стилски создаден ѓердан од црвено рубин срце збогатен со акценти на кубна-цирконија. Погласено во Родиум, ова елегантно парче е совршено за секоја пригода и ќе ги заслепува сите ваши пријатели со своите пенливи елементи. Симпатична и ситна, ова парче ќе го воздигне вашиот стил на следното ниво. Загарантирано од 100% задоволство : Ако има проблем со вашата ставка, можете да ја вратите без никакви рачно изработени : целиот декоративен процес е направен под микроскопот на нашите занаетчии од највисоко ниво и финишот на дизајнерските полиња : Гарантирано да ја задржи својата оригинална содржина и Colormakes An Елегантен додаток на вашата додаток колекција која е во предвид со вас во умот за да бидете сигурни дека вие и вашите најблиски секогаш изгледате модерно, работиме напорно за да бидете сигурни дека вашите предмети се уникатни и безвременски за вашите најзаборавни прилики за денот на вinesубените! Направени со елегантен родиум и убаво убаво Црвен Руби срцев приврзок украсен со треперлива кубна цирконија за додаден треперлив јастог Clasp18 "Синџир на кабелски врски3 Каратно зависно димензии 1 " (L) x 0,9 "(W) Опал кристал : 3 Ct. T.W . Поставено во 18 K бело злато. Пристапено . Должина : 18 ”; приближно ширина : .9”. Затворање на спојката на јастогот; ланец на кабелски врски. Фото можеби е зголемена и/или подобрена . скоро сите скапоцени камења се третирани за да ја подобрат нивната убавина и да бараат посебна грижа . сите Тегови на карати со камера (КТ. T.W.), доколку се спомене, се приближни; Варијансата може да биде 0,05 карат.

Избор на купувачи..