• Неодамнешно
Нови 82-1301r Моќ Прозорец Мотор И Регулатор Собранието Предната Десна одговара 1988-Шевролет
zoom_in

Нови 82-1301r Моќ Прозорец Мотор И Регулатор Собранието Предната Десна одговара 1988-Шевролет

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Кога вашиот мотор за подигнување на прозорецот откажува, тој често е предизвикан од дефект во склопот на регулаторот. Овој дефект ќе предизвика предвремено изгорување на Моторот за Подигнување На Прозорецот. Со Кардон инженеринг Нов Прозорец Лифт Мотор И Регулатор Собранието, можете да заштедите време и пари со замена на целиот собранието. Склоповите На Моторот И Регулаторот На Прозорецот Кардон Се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат перформансите НА ОЕМ, обезбедувајќи квалитетен производ на кој и вие и вашето возило може да се потпрете. Апликација за возило : Шевролет Блејзер 1994-92, Ц1500 1999-88, Ц1500 Приградски 1999-92, Ц2500 2000-88, Ц2500 Приградски 1999-92, Ц35 2000-88, Ц3500 2000-88, Ц3500ХД 2000-91, Ц7500 кодијак 2000, К1500 1998-88, К1500 Приградски 1999-92, К2500 2000-88, К2500 Приградски 1999-92, К3500 200. Подобрени во однос на оригиналните перформанси, сите брзини се дизајнирани со посилен, помалку кршлив материјал од О.Е. за да се спречи предвремено абење, ленти и кршење, со што се продолжува животниот век на изведбата. 100% тестирање на оптоварување обезбедува гарантирани перформанси секој пат. Секој мотор е составен со прецизна количина лубрикант за да се обезбеди тивко работење и долг век на траење. Четките се прецизно дизајнирани за да обезбедат правилно усогласување на арматурата и контактите. Единиците се дизајнирани со мотори со дополнителен вртежен момент за да спречат предвремено откажување што произлегува од неправилно подмачкани регулатори за подигнување на прозорците. Магнетите даваат вистинска количина на вртежен момент потребен за да издржат екстремни временски услови и да ги компензираат другите истрошени компоненти во системот за подигнување на прозорецот. Гарантирано вклопување и функција. Ги исполнува или надминува перформансите На О. Е. М.. Ое Референца : 22071948.

Избор на купувачи..