• Неодамнешно
Глобален Сензор За Притисок За Кружење На Издувните Гасови
zoom_in

Глобален Сензор За Притисок За Кружење На Издувните Гасови

DEN 1392.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Сензорот ЗА притисок EGR работи со EGR вентилот за регулирање на притисокот на системот EGR. Ако притисокот е низок, ЕГР вентилот ќе го зголеми протокот и обратно. Глобален 1811561 Сензор За Притисок За Рециркулација на Издувните Гасови (ЕГР).

Избор на купувачи..