• Неодамнешно
Longacre® 52 - Дигитален Елитен Водоотпорен Мерач Поставен Панел
zoom_in

Longacre® 52 - Дигитален Елитен Водоотпорен Мерач Поставен Панел

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Производите на longacre® racing се горди што ги воведуваат Дигиталните Елитни Водоотпорни Мерачи. Дизајнирани за влажни и валкани средини, Дигиталните Елитни Водоотпорни Мерачи обезбедуваат апсолутно најдобро во водоотпорно запечатување. Овие елитни мерачи обезбедуваат најпрецизни мерења на пазарот со неспоредлива отпорност на вибрации, топлина и влага. Тие се произведени со ип-66 сертифицирани методи за да бидат водоотпорни; прашина цврста и безбедна од моќни водени млазници. Користи Заштитен Ѕид Планината 52-43541. Новиот водоотпорен дизајн ја елиминира потребата да се отстранат мерачите пред да го измиете автомобилот. ЛЕР дигитални броеви и осветлени светла за бирање. Вклучена функција за затемнување за да се зголеми видливоста за дневните трки и да се намали отсјајот за време на ноќните трки. Прилагодено поставете ги поставките за предупредување. Панелите се целосно жични и подготвени за брза инсталација. 3 Мерач панел вклучува : (1) Мерач На Притисок На Маслото(1) Мерач На Температура На Водата(1) Мерач На Притисок На Горивото - 15 пси. Мерачите се 2-5/8 " во дијаметар. Вклучени се сите сензори. Новиот водоотпорен дизајн ја елиминира потребата да се отстранат мерачите пред да го измиете автомобилот. ЛЕР дигитални броеви и осветлени светла за бирање. Вклучена е функција за затемнување за да се зголеми видливоста за дневните трки и да се намали отсјајот за време на ноќните трки. Панелите се целосно жични и подготвени за брза инсталација. Дизајниран да обезбеди најпрецизни мерења на пазарот со неспоредлива отпорност на вибрации, топлина и влага.

Избор на купувачи..