• Неодамнешно
Р Концепти Предни Задни Сопирачки И Ротори Комплет
zoom_in

Р Концепти Предни Задни Сопирачки И Ротори Комплет

DEN 8105.76

Количина на стоки
check Достапно на барање

Р1 Концепти Комплет За Сопирачки Серија обезбедуваат висококвалитетна моќ на запирање. Со нашата најсовремена технологија, не треба да избирате помеѓу перформансите и буџетот : сето тоа е таму во еден пакет. Роторите на сопирачките ќе траат подолго и ќе обезбедат безбедност на вашето возило за илјадници милји што доаѓаат. Сите Ротори на Сопирачките се дизајнирани за директно вклопување : не се потребни модификации. Комплетна Замена На Комплетот За Сопирачки се-во-Едно : R1 Концепти Комплет За Предна И Задна Сопирачка Од Серијата e Line доаѓа со (4) ротори на сопирачките со високи перформанси и (8) влошки за сопирачките со перформанси. Ротори На Сопирачките Со високи Перформанси : Изработени Од леано железо Од Г3000 одделение со завршна обработка на цинк за крајна заштита од ' рѓа. Изграден имајќи ги предвид спецификациите На О. Е. М, не е потребна модификација. Крајна Моќ На Запирање : Прецизно дупчените дупки и дизајнот со потопување спречуваат пукање и таложење, ја подобруваат вентилацијата и ја трошат топлината. Дизајниран за помазно и потивко запирање, изграден за подолготрајни, конзистентни перформанси на сопирање. Ниска Прашина И Бучава : влошките за Сопирачките доаѓаат со шипки за да се елиминира бучавата. Ниска прашина, азбест бесплатна специјална формулација За OEp обезбедува одлична отпорност на избледување. Врвен избор за замена на предните и задните влошки на сопирачките. Сигурна Улична Изведба : дијамантскиот дизајн со дупчиња го зголемува залак на подлогата за сопирачките, го продолжува животниот век на подлогата за сопирачките и служи како индикатор за абење на роторот што ви дава глави пред следната замена.

Избор на купувачи..