• Неодамнешно
Зачинување на ориз од Knorr Mi Rojo Red, 2. мл, брои
zoom_in

Зачинување на ориз од Knorr Mi Rojo Red, 2. мл, брои

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Зачинување на црвениот ориз на Knorr Mi Arroz 2,39 унци ви помага да го зачините совршен ориз. Додадете зачинета мешавина за автентичните вкусови на Knorr и за да обезбедите совршена конзистентност, така што не се држи и излегува меки. Нема потреба да додавате лук, домат, кромид или сол. Mi Arroz ви овозможува да подготвите ориз во 3 лесни чекори : 1) Загрејте го маслото 2) пржете го оризот 3) Додадете вода и Knorr mi arroz за совршен ориз. Направете рецепти како што е ориз à la poblana. Достапно во две сорти : црвено -бело. Мешавината за зачинување на црвениот ориз на Knorr Mi Arroz ви помага да зачинете и да подготвите совршен ориз. Оваа мешавина за зачини со црвен ориз додава тој автентичен вкус на Кнор. Сите наши зачини се направени со висококвалитетни состојки . Кнор Ми Ароз Мешавина за зачинување на црвен ориз не се држи, така што можете да направите одличен ориз секој пат . Нашето ветување : Норор ми Ароз Мешавина за зачинување на црвен ориз прави меки ориз . Со оваа удобна мешавина за зачинување на црвен ориз нема потреба да додавате лук, домат, кромид или сол . има 4 пакувања по Knorr Mi Arroz Red Rice Mix Mix.

Избор на купувачи..