• Неодамнешно
Lumens enbright, фенер за кампување со батерии
zoom_in

Lumens enbright, фенер за кампување со батерии

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Откријте ја иднината на осветлувањето со мини -фенер Enbright. Enbright LED технологијата обезбедува постојана температура на бојата и невидена енергетска ефикасност со извор на светлина што никогаш не треба да го замените. Овој издржлив фенер обезбедува решение управувано од батерија што испушта ултра-светло, ултра-бела светлина од 200 лумени со покриеност од 360 степени. Овозможува светлина со употреба на четири батерии АА. Прилагодете го излезот на светлина и употребата на енергија со функцијата за затемнување на три нивоа, која вклучува ниски, средни и високи поставки. Лесно обесете го фенерот каде било со рачката за заклучување на карабинерот. Издржливиот, надворешно отпорен на временски услови е совршен за итни случаи, кампување, патишта и дворови. Компактна алатка - издржлива, отпорна на влијание и IPX4 оценет против елементите - совршена за отворено, палуба, внатрешен двор, кампување, задно осветлување, осветлување за итни случаи, прекини на електрична енергија, торнада, урагани и многу повеќе. Осветлување со висок квалитет - 360 светло бело LED светло, 200 лумени и 25ft. Омнидиректен светлосен опсег на високи поставки. Изберете светлина - ниски, средни и високи опции му овозможуваат на корисникот да го прилагоди нивото на светлина. Долготрајно - траење на батеријата работи до 40 часа на ниски поставки (4 аа, не е вклучено). Lifetime LED - Производот е создаден за да трае.

Избор на купувачи..