• Неодамнешно
1- Карат Т.В. Сваровски камен Стерлинг сребро искривен прстен за ангажман на Шанк
zoom_in

1- Карат Т.В. Сваровски камен Стерлинг сребро искривен прстен за ангажман на Шанк

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Сигурно е да ја задоволи жената што ужива да додаде трепер во нејзиниот стил. Ултра-романтичен со само доволно искра, овој тренд поставувајќи го Сваровски и кубниот прстен за ангажман на дијаманти во Зирконија е внимателно направен во позлата со сребрени родиум и има прекрасен дизајн на Сваровски во неговиот центар, опкружено со блескаво кубичен зирконија дијамант кој го проучува својот уникатен изопачен искривен хало и опсег дизајн. Без разлика дали се носи како прстен за ангажман или едноставно прекрасен додаток на скапоцен камен, овој стил е совршен избор за денешната современа жена која бара елеганција и софистицираност во нејзиниот секојдневен изглед. Прекрасен подарок на loveубовта, овој прстен се плени со 2-1/4 CTS. Т.В. на дијаманти. Како пресврт на класичниот дизајн на ореол, изберете го овој прстен или за себе или за некој што го сакате. Прстенот е достапен во различни големини од 5 до 9 за да изберете. Квалитет на дијамант : Сваровски + CZ, форма на дијамант : тркалезна, дијамантска поставка : Prong, метал : Стерлинг сребро, метална боја : бела, позлата : родиум. 1-1/3 Карат Т.В. Сваровски камен Стерлинг Сребрен го искриви прстенот за ангажман на Шанк.

Избор на купувачи..