• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „митинг автомобил“ платно уметност од студиото МекНил
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „митинг автомобил“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 1530.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Студијата Mac Neil Studio Subject : Transport Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Рели автомобил“ платно уметност.

Избор на купувачи..