• Неодамнешно
Џексон Френк Ц-Комплетни Снимки Вол. - Винил
zoom_in

Џексон Френк Ц-Комплетни Снимки Вол. - Винил

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Волумен 3 од 3. Винил лп притискање на оваа колекција 2015. Додека истоимениот албум на Џексон Ц. Франкс од 1965 година и друг материјал уживаше во бројни официјални и неофицијални реизданија, Џексон Ц Френк : Комплетните Снимки се првите што ја составија целата негова кариера за снимање. Секоја песна е совладана или ремастерирана, голем број од нив директно од оригиналната, кршлива ролна до ролна на која првично беа поставени. Зафатен од трагедија со најпрогонувачката музика што може да се покаже за неа, животот На Франкс може да се слушне преку неговата музика, која е покриена со допаѓањата На Ник Дрејк, Сајмон 60-ти, Френк јасно ги имаше своите обожаватели. Френкс снимките опфаќаат четири децении тежок живот, и секое искуство, секое судење, се рефлектира во неговиот глас. Ако некогаш индивидуално патување на лице може да се проследи преку неговата музика, нејзините Франки, А Целосните Снимки не се ништо помалку од репрезентативна карта на уметниците високи точки и најдлабоки, најсенчени долини. Комплетна Снимки Вол. 3 (Винил).

Избор на купувачи..