• Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност „Слоеви“ платно уметност од Никол Дитц, црна мат, црна рамка
zoom_in

Заштитена марка ликовна уметност „Слоеви“ платно уметност од Никол Дитц, црна мат, црна рамка

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Заштитена марка ликовна уметност „слоеви“ платно уметност од Никол Дитц, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Никол Дитц. Тема : Фотографија. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има растенија слични на трева и плескавици на сива карпа. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Избор на купувачи..