• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „врвна светлина“ платно уметност од Хенк ван Мастрихт
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „врвна светлина“ платно уметност од Хенк ван Мастрихт

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Хенк Ван Мастрихтсубјект : Архитекторен стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Хенк ван Мастрихт „Топ светлина“ платно уметност.

Избор на купувачи..