• Неодамнешно
Скејтборд Darkstar DS
zoom_in

Скејтборд Darkstar DS

DEN 639.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Скејтборд Darkstar DS40 (31,6 "x 7,75 ") доаѓа целосно собрани и подготвени за возење. Dark Star е основана во 1997 година од страна на про скејтер Чет Томас. Со повеќе од една деценија скејтбординг наследство, Darkstar е познат по иконични графики, иновативни технологии на производи и во палубите и во тркалата и разновиден тим на постојани убијци на натпревари. Секоја детална конструкција на палуба, камион, лежиште и тркало се смета дека ги достигнува сите возрасни групи и стилови на возење. Darkstar Completes Come целосно склопен со хардвер за зафаќање и скејт, проверете дали ги прилагодувате камионите врз основа на претпочитање и способност на уметничко лизгање и извадете го заштитниот капак на тркалото што може да се инсталира. Секогаш запомнете да носите заштитна опрема за скејтборд (скејт за скејт, влошки на коленото, влошки на лактот и/или чувари на зглобовите) што го поддржува нивото на вештина на возачот. 31 '' x 7,5 '' 7 Ply ne Мешан јавор, про конкавен w/ двојно Kicktail, 80 -тина Griptape w/ печатено лого • 5 '' DS полиран алуминиум, 90 A бургинки и стандарден крал • 54 mm x 34mm, 97 A инјектиран полиуреттан • јаглероден челик ABEC 5.

Избор на купувачи..