• Неодамнешно
Уникатен Разбој Копенхаген Лион Килим Светло Зелена Црна 3' 3 5' 3 Правоаголник Апстракт Современ Совршен За Дневна Соба Кревет Соба Трпезарија Канцеларија
zoom_in

Уникатен Разбој Копенхаген Лион Килим Светло Зелена Црна 3' 3 5' 3 Правоаголник Апстракт Современ Совршен За Дневна Соба Кревет

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Светлите, блескави бои на Колекцијата Лион ќе додадат прскање боја во секоја просторија. Без разлика дали барате да го надополните веќе шарениот декор или само да внесете некои возбудливи тонови во вашиот дом, Колекцијата Во Лион има избор што е соодветен за вас. Нека Лион Колекција Џез до вашите домови декор. ИЗДРЖЛИВ : Моќта се наѕираше од полипропиленски предива за да издржи деца, миленичиња и секојдневно абење на животот. РАЗНОВИДЕН : со кадифен куп и ажуриран стил, овој килим ви овозможува бесконечни апликации за дизајн во повеќе простори како што се дневни соби, спални соби, трпезарии, домашна канцеларија, ходници, калливи простории и многу повеќе!. ЛЕСНА НЕГА : кога правосмукалка користете без лента за тепање или онаа каде што можете да ја поставите лентата на највисоката поставка на купот. Ако вашиот вакуум има променливи поставки за напојување, поставете на ниско ниво. Веднаш исчистете ги дамките со благ детергент, исплакнете темелно и исушете ги. Ротирајте за рамномерно абење. ОТПОРЕН : се спротивставува на дамки, пролевање и избледување со соодветна грижа. КОМПАКТНА ИСПОРАКА : Вашиот килим ќе пристигне фабрички валани/преклопени и може да има набори од тесно пакување и компресија за време на складирањето. Овие нормално се израмнуваат во рок од 3-7 дена. Можете исто така да го намалите или отстраните туткањето со тркалање на килимот, шаблонот нагоре и масирање на наборите со рацете. Подлогата ќе се олабави за да му помогне на килимот да се постави рамно. За тврдоглавите набори, превртете го килимот и ставете влажна крпа над браздата. Користете ја синтетичката поставка и испеглајте ја влажната крпа; ова треба да го отстрани браздата.

Избор на купувачи..