• Неодамнешно
Зелена Енергија Науката Комплет
zoom_in

Зелена Енергија Науката Комплет

DEN 319.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Истражете три начини за креативно генерирање енергија-изградете генератор напојуван од ветер, факел управуван со едноставно вртење чудак и часовник што работи на батерии од компири. Искусете ја зелената, креативна енергија! Комплетот вклучува комплет пластични делови што го склопуваат телото на генераторот на ветерница, комплет пластични делови што го склопуваат телото на факелот динамо, дигитален часовник со жици, бакарни и цинк ленти, ротор, мотори за играчки, ЛЕД светилки, проѕирен капак на факелот, жици, запчаници, завртки, проѕирни ленти и упатства. Истражете го фасцинантниот свет на зелената наука . Изведете три различни експерименти со зелена енергија . Создадете генератор на ветер, светло што работи со чудак и часовник што работи на батерии од компири . Вклучени се детални упатства Препорачани за возраст од 8 и повеќе години.

Избор на купувачи..