• Неодамнешно
Гилдан Менс И Биг Менс Ултра Памучна Маица, 2-Пакет, до големина 5XL
zoom_in

Гилдан Менс И Биг Менс Ултра Памучна Маица, 2-Пакет, до големина 5XL

DEN 206.24

Количина на стоки
check Достапно на барање

Гилдан е еден од најголемите светски вертикално интегрирани производители на облека и чорапи. Гилдан користи памук одгледуван во САД, што претставува најдобра комбинација на квалитет и вредност за производите од гилдан памук и памук. Од 2009 година, Гилдан гордо ја прикажува ознаката ЗА ПАМУК ВО САД, лиценцирана од меѓународниот совет за памук, на материјалите за пакување и испорака на производи на потрошувачите. Програмата за животна средина на гилдан постигнува две основни цели : намалување на нашето влијание врз животната средина и зачувување на природните Ресурси што се користат во нашиот производствен процес. На сите оперативни нивоа, Гилдан е свесен за фактот дека работиме како дел од поголема единица : околината во која живееме и работиме. Гилдан е еден од најголемите светски вертикално интегрирани производители на облека и чорапи. Гилдан користи памук одгледуван во САД, што претставува најдобра комбинација на квалитет и вредност за производите од гилдан памук и памук. Од 2009 година, Гилдан гордо ја прикажува ознаката ЗА ПАМУК ВО САД, лиценцирана од меѓународниот совет за памук, на материјалите за пакување и испорака на производи на потрошувачите. Програмата за животна средина на гилдан постигнува две основни цели : намалување на нашето влијание врз животната средина и зачувување на природните Ресурси што се користат во нашиот производствен процес. На сите оперативни нивоа, Гилдан е свесен за фактот дека работиме како дел од поголема единица : околината во која живееме и работиме. Спакувајте две маици. Водечки асортиман на бои во индустријата. Мек премиум памук за дополнителна удобност. Двојно шиење игла во ракавите и долниот раб за дополнителна издржливост. Класичен крој за попространо вклопување. Земја на Потекло : Хондурас.

Избор на купувачи..