• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Сончоглед градина“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Сончоглед градина“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

DEN 1830.72

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Пејзаж Апестил : Традиционално производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има патека од тули низ густа градина. Истакнати бои : сива, бела, тен, црна, сина, Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација во големи галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Патека од тули низ густа градина.

Избор на купувачи..