• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност Висок кактус II Canvas wallидна уметност од Ејми Вангсгард
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност Висок кактус II Canvas wallидна уметност од Ејми Вангсгард

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини Оваа подготвена за виси, галерија завиткано уметничко дело има апстрактен кактус. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Избор на купувачи..