• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Балон Експо IV“ платно уметност од Кејти Пертит
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Балон Експо IV“ платно уметност од Кејти Пертит

DEN 2601.60

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Кејти Пертитсубјект : Транспорт Стил : Модерни производски тип на средниот век : Галерија обвиткано платно Арт. Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кејти Пертиет „Балон Експо IV“ платно уметност.

Избор на купувачи..