• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „боемски кактус I“ платно уметност од Мери Урбан
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „боемски кактус I“ платно уметност од Мери Урбан

DEN 2601.60

Количина на стоки
check Достапно на барање

- Ред зелени, киднапирање и сини кактури со акварел, некои со розови цвеќиња. "Културата за кафе, чај и кафе отсекогаш ми беше голема страст, бидејќи има тенденција да ги зближи заедниците и колегите уметници за разговори и засилување на смели идеи. Работата надвор опкружена со природата доаѓа природно, и таа често може да се најде како стои или да седи под огромно дрво од јавор, работејќи на нејзината следна колекција. Работата надвор опкружена со природата доаѓа природно, и таа често може да се најде како стои или да седи под огромно дрво од јавор, работејќи на нејзината следна колекција. "? Денес, Марија е позната по тоа што работи во најразлични медиуми и стилови од илустративни до класични и повеќе. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Намалувањето на нејзиниот мирен селски дом беше премногу и таа се врати да отвори органска кафе и чајна куќа со својот брат. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Избор на купувачи..