• Неодамнешно
Floracraft CraftFōm занаетчиска топка од пена 2,8 Бела
zoom_in

Floracraft CraftFōm занаетчиска топка од пена 2,8 Бела

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Започнете ги вашите училишни и занаетчиски проекти со вистинската база со користење на белиот флоракрат занает - сега направено со рециклирана пластика! Неговата лесна структура е одлична за проекти во училницата, прикажување на забави и настани и сезонски декор. Floracraft Craft Fōm може да биде обоен или обложен со широк спектар на производи за да создаде буквално секоја боја или текстура. Плус, тоа е погодно и за внатрешна и за надворешна употреба. Направено од социјално одговорна, американска компанија. Овој пакет содржи шест 2,8 ”бели флоракратни топки занаетчии . направени од социјално одговорна, американска компанија . лесна за лесна приврзаност кон табли за презентација или висини . Одлично за училницата, занаети за деца, групни проекти, забавни занаети, сезонски декор и Повеќе . Одлично за диско топка, Бакнување топка и свадби. Направено со рециклирана пластика! Структурата на крцкави ќелии е одлична за okingиркање, берење, сечење, обликување и сликање.

Избор на купувачи..