• Неодамнешно
Circulon Bakeware Nonstick Cookie Pan Set, 2-парчиња, Мерлот
zoom_in

Circulon Bakeware Nonstick Cookie Pan Set, 2-парчиња, Мерлот

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Одете напред и направете дополнителна серија користејќи го издржливиот, сигурен циркулонски не -стабилен пакет за печење на колачиња за печење. Панките за колачиња во две основни големини ја карактеризираат супериорната технологија за не-стилот и поставувањето на дизајнот управувано од решенија Circulon Bakeware, освен другите не-стиски за печење. Технологијата започнува со подигнати кругови на површината на листот за колачиња кои се фалат со врвен не -стисок. Дизајнот на валани-рим вклучува карактеристична чоколадна кафеава боја внатре и надвор, и широки рачки за многу зафат, дури и со гломазни митови во рерна. Измешајте го сето ова заедно, и тоа е рецепт за доживотно уживање во печење. И штом ќе се заврши печењето, исклучителната технологија што не се става го одржува лесно расчистувањето. Останата безбедна на 450 F, овој софтвер за печење го носи пристапот за заштеда на време и енергија на циркулонот кон домашно печење. Материјал : челик. Облик : Правоаголник. Тип на печење и колаче : Лист за колачиња.

Избор на купувачи..