• Неодамнешно
Кратор Мотоцикл Хром Спајк Филтер За Чистење Воздух Компатибилен со 2005 - Јамаха Роудстар XV1700
zoom_in

Кратор Мотоцикл Хром Спајк Филтер За Чистење Воздух Компатибилен со 2005 - Јамаха Роудстар XV1700

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

***Карактеристики : *** -Висококвалитетен Комплет За Чистење На Воздухот Со Шилести Алуминиумски Конуси Со Хромирана Палка - Се Одликува Со Агресивен изглед И Добивка На Перформанси -360 Степени Со Дупчиња Капак-Филтер За Перење-Генерички Филтер За Бренд Може да се замени СО K&N (KN-SP3301)***Спецификација : *** -Боја : Хром Со Црвен Филтер-Материјал : Висококвалитетна Палка Алуминиум-Големина На Филтерот : 4.9" Дијаметар и 9" должина-состојба : 100% Сосема Нова***Инсталација : ***Одговорност На Инсталерот Е Да Се Осигура Дека Сите сврзувачки елементи (Вклучително И Претходно Собрани) Се Затегнати Пред Работата На Мотоциклот. Ние нема да издадеме гаранција за изгубените компоненти поради неправилна инсталација. - Се препорачува професионална инсталација. -Ќе биде потребно повторно Млазување на вашиот мотоцикл. - Предупредување : завртките за поставување шилести конуси мора правилно да се затегнат за време на инсталацијата. - Четвртина свртете ги поставените завртки наизменично помеѓу секоја завртка додека шилестиот конус не е цврсто прицврстен. Се препорачува цврсто заклучување * * * Пакетот Вклучува : * * * - 1x Комплет За Внесување Воздух Со Скок (Вклучува адаптери и хардвер) -1x Генерички Филтер За Воздух На Брендот-Инструкции кои не се вклучени - Компатибилен Со 2005-2008 Јамаха Роудстар 1700 / XV1700 Спајк Филтер За Чистење Воздух. Висококвалитетен Хром Палка Алуминиум. Количина : 1 Комплет. Бренд : Krator® Агресивен изглед и Добивка На Перформанси. Компатибилен со 2005-2008 Јамаха Роудстар 1700 / XV1700.

Избор на купувачи..