• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Поп -уметност ирваси“ платно уметност од Хауи Грин
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Поп -уметност ирваси“ платно уметност од Хауи Грин

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Howie Greensubject : Animals Tyle : Bold & Eclectic Modern Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен елен во зимска сцена. Како зелено се појави на меѓународно внимание со објавувањето на неговата прва книга "Јаз риба Зен ". Неговата работа има добиено над 45 награди и го освои 25 -годишнината на уметничкото натпреварување на Апсолут Водка во Бостон, м -р. Работата на Хауи е прикажана во над 40 соло и групни емисии. Тој има создадено над 50 јавни уметнички парчиња и мурали, вклучувајќи 3 фигури на парада од крави, празник uralидал за градското собрание во Бостон, 4 гигантски топки за голф за турнејата ПГА во Рочестер, NYујорк и 2 од неговите дизајни на автомобили беа избрани како финалисти во Фолксваген Поло на Поло Конкуренција за дизајн во Копенхаген, Данска. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарен елен во зимска сцена.

Избор на купувачи..