• Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност Бебе Крокодил Платнена Уметност Од Беверли Дојл
zoom_in

Заштитен знак Ликовна Уметност Бебе Крокодил Платнена Уметност Од Беверли Дојл

DEN 1530.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Беверли Дојлсубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има мал крокодил во центарот на рамката. Истакнати Бои : Бела, Тен, Црна, Вино, Кафеава дипломирав На Државниот Колеџ Фрамингем соachени По Ликовна Уметност и малолетник по Биологија. Пред да продолжам со училиште поминав три месеци во Зоолошката Градина Во Округот Милвоки учејќи да цртам и сликам и да учам за многу други видови животински видови. Тоа стана мојата желба да ги илустрирам и да го претставам на светот што треба да ги заштитиме. Откако накратко присуствував На Колеџот За Дизајн На Уметнички Центар Во Пасадена, Калифорнија се вратив дома кај коњите. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. мал крокодил во центарот на рамката.

Избор на купувачи..