• Неодамнешно
3. Кт Брилијантен Тркалезен Крој Вистински Вистински Природен Дијамант НАСПРОТИ 1-НАСПРОТИ и-Ј 14К Свршувачка Со Розово Злато Свадба Невестински Сет Дизајнер Прстен
zoom_in

3. Кт Брилијантен Тркалезен Крој Вистински Вистински Природен Дијамант НАСПРОТИ 1-НАСПРОТИ и-Ј 14К Свршувачка Со Розово Злато

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Според мислењата на повеќето експерти, рускиот Симулиран Дијамант е супериорна алтернатива на природниот дијамант бидејќи за истиот крој, јасност, боја и каратна тежина на природен дијамант, нашите симулирани дијаманти со рејтинг НА КВАЛИТЕТ VVS1 се само дел од цената. Карат : Тежината или масата се мерат во карати, што значи вкупна тежина на карат (CTW).

Избор на купувачи..