• Неодамнешно
Мекгрегор Голи Ракавици
zoom_in

Мекгрегор Голи Ракавици

DEN 775.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Без разлика дали тимот се подготвува за голема игра или игра во постсезоната, вашиот голман може да биде подготвен да ја направи големата заштеда носејќи Ракавици За Младински Фудбалски Голман Macgregor®. Со овие ракавици, чуварите можат да ја заштитат целта и да добијат сигурен стисок на топката кога станува збор за летање кон мрежата. Додека напаѓачите влегуваат во опасната зона, набиените прсти им помагаат на голманите да направат пари и да ја одржат играта во корист на нивниот тим. Овозможувајќи цврст, контролиран стисок на топката, дланките од латекс пена им олеснуваат на голманите да фатат ударна топка и да ја фрлат на соиграчот по теренот.

Избор на купувачи..