• Неодамнешно
Дорман 576-Резервоар За Гориво За Специфични Модели На Buick Oldsmobile одговара избери: 1974-OLDSMOBILE CUTLASS ВРХОВЕН, 1974-OLDSMOBILE CUTLASS
zoom_in

Дорман 576-Резервоар За Гориво За Специфични Модели На Buick Oldsmobile одговара избери: 1974-OLDSMOBILE CUTLASS ВРХОВЕН, 1974-OLDSMOBILE

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овој резервоар за гориво за замена е прецизно дизајниран за да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот резервоар за гориво на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Издржлива конструкција - овој резервоар за гориво е направен од истите цврсти материјали како и оригиналниот дел за сигурна услуга. Обезбеден квалитет - овој дел е потврден за да се обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Доверлив дизајн-поддржан од тим специјалисти за производи во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Буик Век : 1973, 1974, 1975, 1976, 1977 Буик Регал : 1973, 1974 Олдсмобил Катлас Врховен : 1974, 1975, 1976, 1977 Олдсмобил Катлас : 1974, 1975, 1976, 1977.

Избор на купувачи..