• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „бои од далечина“ платно уметност од Пол Кле
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „бои од далечина“ платно уметност од Пол Кле

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Пол Kleesubject : Abstract Style : Modern-Century Modern Product Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „бои од далечина“ платно уметност од Пол Кли.

Избор на купувачи..