• Неодамнешно
Gerber Baby & Toddler Girl Rashguard & Swim Bathers поставени со UPF 50+, 2-парчиња
zoom_in

Gerber Baby & Toddler Girl Rashguard & Swim Bathers поставени со UPF 50+, 2-парчиња

DEN 159.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Бидете сигурни дека ја чувате вашата мала бубачка заштитена од сонцето со нашата симпатична облека за капење. Нашите костими за капење на бебе и мали деца се направени со ткаенина UPF 50+ што блокира 98% од штетните зраци на сонцето од достигнување на чувствителната кожа на вашето мало. Нашата иновативна ткаенина за пливање е свиленкаста до допир и се протега, така што ќе можете лесно да го вклучите и исклучува костумот за капење на бебето. Плус, многу е брзо да се исуши. Ткаенината за брзо сушење спречува гушење и иритација кога вашето малечко се суши. Rashguard на нашите мали девојчиња има долги ракави за максимална покриеност. Во дното се прикажани шутли на задниот дел. Ако вашето малечко не е обучено со ситници, сè уште нема грижи бидејќи нашите стебла за пливање се дизајнирани да ги сместат пелените за пливање. Нашата облека за капење може да се измие машина и да се исуши машината. Овој пакет содржи рашгард за девојчиња за бебиња и мали деца и еден пар дното на пливање. Вклучува едно дно за пливање и еден Рашгард. Нашата облека за пливање се одликува со ткаенина UPF 50+ и блокови 98% штетни сончеви зраци за да помогнеме да ја одржите кожата на вашето малечко и без горење. Ткаенината со лесна нега, брзо сушење го спречува вашето малечко да добие осип, тоа е свиленкаста за удобност и истегнување за удобни промени. Зелена/бела лента Рашгуард се одликува со лубеница уметност. Пинк за пливање на дното се карактеризира со печатење семе од лубеница. Наменето да ги смести пелените за пливање, така што одржувањето на чистотата е полесно од кога било. Ткаенина : 83% полиестер 17% спандекс трикот. Машинско миење / сушење суво.

Избор на купувачи..