• Неодамнешно
48-Парче Дрво Џемблинг Кула Игра Во Калај За Деца и Семејства
zoom_in

48-Парче Дрво Џемблинг Кула Игра Во Калај За Деца и Семејства

DEN 463.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Внимателно изградете ја кулата повисока и повисока! Целта на играта е да се отстрани по еден блок секој свиок од средината или дното на Кулата За Мешање и да се постави одозгора без да се преврти. Играта продолжува со играчи секој земајќи пресврт додека кулата паѓа. Кога играчот ја прави кулата да падне, играчот кој отишол пред тој играч е победник! Доаѓа со 48 Парчиња Дрво. Возраст 6 и повеќе. Совршена партиска игра за играње со пријателите и семејството. Доаѓа во контејнер за складирање на калај. За 2-4 играчи. Возраст 6 и повеќе. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : ОПАСНОСТ ОД ГУШЕЊЕ-Мали делови. Не за деца под 3 години.

Избор на купувачи..