• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Лето ветре 1“ платно уметност од Jeanан Плут
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Лето ветре 1“ платно уметност од Jeanан Плут

DEN 2601.60

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Jeanан Плутсубјект : Пејзаж-аперестил : Наутички прооден вид : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има едриличарски брод во центарот на рамката со фраза над неа. , фотограф и графички уметник. Студирав сликарство на UWO во Ошкош, ВИ и поминав разни часови по уметност низ годините. На 16 години сликав за домашен дизајнер на D�cor, но сега сум сам во последните 5 години. Jeanан Плут „Лето ветре 1“ платно уметност.

Избор на купувачи..