• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „чинија на удобност“ платно уметност од Кристин Саин-лауд
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „чинија на удобност“ платно уметност од Кристин Саин-лауд

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Кристин Саин-Лаудисубјект : Кујностил : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со сад за пареа што седи на зелена триверт и кафеава пласмат. Истакнати бои : црна, кафеава, тен, сива Моето име е Кристин Саинте-ладил и јас сум со седиште во источна Франција во Стразбур. За многу години работев страсно како графички дизајнер. Поминав долги часови читајќи додека Филип, мојот сопруг на фотографот, ја вршеше својата работа. Со тоа што сум толку блиску до фотограф, ја фатив грешката и сакав да одам понатаму. Еве го! Мојата цел е да најдам задоволство во мојата работа и се надевам дека и на гледачот му давам и некои. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. чинија за пареа што седи на зелена трит и кафеава пласмат.

Избор на купувачи..