• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „платно на глодари“ од 'рѓосан Френтнер
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „платно на глодари“ од 'рѓосан Френтнер

DEN 253.76

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Rusty Frentnersubject : Animals Tyle : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има семејство на глодари на црна позадина. Роден во 1958 година и се преселив во земјата кога имав околу 3 години. Пораснав опкружена со пустина, стари фарми и овоштарник на јаболка. Имавме коњи и патки за да го забавуваме нашето семејство. Почнав да цртам веднаш штом можев да држам молив. Сакав да бидам каубој кога пораснав и моите најрани цртежи беа од коњи. Добив многу уметнички материјали за Божиќ и родендени што ме одржуваа да работам на подобрување на моите вештини за цртање. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Rusty Frentner 'Arvas Art.

Избор на купувачи..