• Неодамнешно
Империјална мачка гребење 'n формира голем тросед
zoom_in

Империјална мачка гребење 'n формира голем тросед

DEN 863.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Засилени со мачката што го гребе вашиот кауч? Го добивме решението! Империјалната мачка за гребење на мачката, го обликува големиот тросед е идеален гребење на мачки - направен од груб, издржлив брановиден картон, империјалната мачка гребење 'n формира голем софа го имитира чувството на вистинска кора од дрво, така што се чувствува природно од канџи и шепи на Кити. Империјалната мачка за гребење на мачката, формира голем тросед е дизајниран да зрее и солза под канџите на вашиот писе, обезбедувајќи одлично визуелно обележување - главна причина зошто вашата мачка гребе на прво место. Мислите дека изгледа искинато и грдо, но вашата мачка смета дека изгледа како дома! Наспроти популарното верување, вашата мачка не гребе на „остри “ неговите канџи, туку да го отстрани надворешниот слој на ноктите што пролева природно на секои неколку недели. И брановиден картон е уникатна површина во вашиот дом - се чувствува различно од вашиот тепих или троседот - така што е полесно да ја обучите вашата мачка да ја користи Imperial Cat Scratch 'N формира голем тросед наместо вашиот мебел. Плус, само се чувствува добро на вашето маче да се протега и да се изгребат! Мачките исто така можеби сакаат да спијат и да играат на империјалната мачка гребење n 'формира голем тросед, и тоа е во ред - Империјалната мачка гребење n' формира голем тросед е направен со нетоксична хартија, мастило и лепак, така што е чисто безбедно за мачки и мачиња. Всушност, секоја империјална мачка за гребење на мачки 'n е со торба со империјална мачка чиста природна мачка - посипете малку или посипете на многу за арома што ќе ја привлече вашата мачка како магнет и ќе започне забавата! Помага во заштитата на вашиот мебел од деструктивно гребење на мачки. Обезбедува место за Кити да гребе, игра и да спие. Ги одржува канџите и мускулите на мачките здрави и силни.

Избор на купувачи..