• Неодамнешно
Игри Средновековни Шахисти-Браун И Слонова Коска Со Кралот
zoom_in

Игри Средновековни Шахисти-Браун И Слонова Коска Со Кралот

DEN 479.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овие чуден средновековен Ние Игрите шаховски фигури го олеснуваат раздвојувањето на шаховските фигури и ја прават радоста да се игра шахот. Фигурите се малку пократки од многу други тематски шаховски сетови, што ги прави совршени за помала табла. Овие изгледаат убаво на дрвена шаховска или дама. Средновековна тематските шахисти. Браун и слонова коска парчиња се изработени од полистон. Кралот мери 2,185 инчи со основа со дијаметар од 1,06 инчи. Рачно насликани. 32 шахисти со филц дно.

Избор на купувачи..